1. díl - První pokémon

11. července 2014 v 18:16 | Kelly95
Celou noc jsem vůbec nemohla spát. Každou chvilku jsem se vzbouzela, ale dobře jsem věděla, že dřív jak v 8 ke strýčkovi přijít nemohu. Bylo teprve 6 ráno a mě to nedalo a tak jsem se šla projít abych se nějak na ty 2 hodiny zabavila.
Chvilku mi to trvalo, než sem se došourala ke strýčkově laboratoři, byla jsem skoro u dveří a hodiny teprve odbyli ¾ na 8. Zvednutou ruku jsem znovu dala k tělo a opřela se o zábradlí poblíž dveří. Chvilku jsem se kochala velkou krajinou kde pobíhali nejrůznější pokémoni trenérů, kteří si je chytli a bohužel je nemohli mít sebou na cestě.

Po chvilce jsem si všimla kousek ode mě ležící Eevee, která nevypadala zrovna šťastně. Nedalo mi to a nějakou dobu jsem jí sledovala, po chvilce si mě všimla a trochu nevýrazným pohledem se na mě podívala. Nakonec se smutně otočila a zadívala se směrem na oblohu, nedalo mi to a podívala jsem se směrem, kterým se Eevee podívala. Klekla jsem si na bobek a jednu ruku prostrčila skrz dřevěný plot a škrábala nehty po trávě. Eevee zvedla svoje uši a otočila se znovu směrem ke mně. Zvedla se ze země a začla svým čumákem čichat a zvědavě poslouchat.
"Asi máš hlad co" řekla jsem a vytáhla jsem z kapsy jablíčko, které jsem poslala blíž k Eevee, ta chvilku nejistě k němu udělala dva krůčky, ale když viděla, že jí žádné nebezpečí nehrozí, tak vzala do pusy jablíčko a poponesla si ho dál ode mě a začala ho chroupat.
"Asi si jí sympatická, to je poprvé co za tenhle týden něco snědla." řekne někdo za mnou a já se rychle otočila a vstala. "A jinak ahoj Kelly." usmál se na mě strýček profesor Oak.
"strýčku, to je čí Eevee?" zeptám se strýčka zvědavě a přitom se znovu na Eevee podívám a pozoruju ji, jak chroupe jablíčko.
"Není ničí někdo jí nechal uvázanou u stromu se vzkazem, že takového pokémona nechce." odpoví mi a přitom také sleduje Eevee. "Jsi tu pro svého prvního pokémona, že? Tak to byste měli jít dovnitř abys dlouho nečekala. Pevně doufám, že sis to pořádně rozmyslela koho si vezmeš za svého prvního pokémona." strýček otevřel dveře od laboratoře a oba se vešli dovnitř. Prošli jsme vstupní místností a došli až do místnosti, kde na stole leželi tři pokébally.
"Tak tedy, budeš chtít Charmandera, který je ohnivý typ?..." strýček vzal prostřední pokéball do ruky a najednou se předemnou objevil charmander. "Nebo Squirtla, který je vodní typ" strýček položil Charmanderův pokéball a vzal první pokéball a najednou se před námi objevil Squirtle. "a nebo Bulbasaura, který je travní typ" před námi se objevil další pokémon a to Bulbasaur.
Všichni tři se na mě usmáli a čekali co bude dál. "Promysli si to pořádně." řekl mi znovu strýček , já se na všechny tři pokémony zahleděla a nemohla se rozhodnout. Všichni tři mi přišli hezcí a zároveň silní. "Vezmu si…" v tom se ve dveřích objevila Eevee a všichni jsme zatajili dech.
"Copak chceš Eevee?" zeptala jsem se jí a klekla si na zem. Ta nejistě udělala pár kroků doprostřed místnosti a zadívala se na mě. Charmander byl trochu nafoukaný a tak strčil do Squirtla a ten spadnul a rozplácnul se před Eevee. Eevee si Squirtla vůbec nevšímala a dívala se na mě.
"Poslyš Kelly…mám takový nápad." řekl strýček a přešel k nám. "Nechceš Eevee jako svého prvního pokémona?"zeptal se mě strýček zvědavě a Eevee ke mně ještě blíž přistoupila a olízla mi ruku. "Jsi první koho se za celý ten týden nebojí a od toho si vzala jídlo a snědla ho. Určitě byste byli dobrý tým." dodal ještě strýček a usmál se na nás obě. Podívala jsem se na Eevee, která mě olizovala.
"Co ty na to Eevee, chtěla bys jí semnou, cestovat po světě a snažit se vyhrávat odznaky?" Eevee se na mě chvilku dívá a bylo na ní poznat, že přemýšlí a zničeho nic mi skočila do náruče celá šťastná. "myslím, že budeme dobré kamarádky." usměju se na ní a podrbu jí na hlavě.
Strýček vzal jeden až třetí pokéball a postupně Bulbasaura, Squirtla a Charmandera odvolal zpět do pokéballu a odešel nachvilku pryč. Eevee začala okolo mě radostně poskakovat a při tom se usmívala.
"Takovou jsem jí za tu chvilku nikdy neviděl, budete určitě dobrý tým." usmál se na nás strýček. "Tak tedy, na začátek ti dám 5 pokéballu do kterých můžeš chytit nové pokémony. Ale pozor, můžeš jich mít u sebe jenom 6. Jak budeš mít 6 pokémonů, tak 7 pokémon, kterého chytneš bude přesunut sem ke mně do laboratoře a pokud si budeš chtít svoje pokémony vyměnit, tak stačí zajít do pokémonního střediska a zavolat mi a vše vyřídíme. Tak a další věc je Pokedex, ten ti bude dávat různé informace o pokémonech na které narazíš. Je to dobrá věc." všechny věci mi strýček podal. "Pokedex si opravdu hlídej, je to vpodstatě i tvoje registrační karta. Díky němu se budeš moc registrovat na ligy a kamkoliv jinam."
"Dobrá, dobrá, rozumím" pokývu hlavou a všechny věci - pokébally a pokedex si vezmu do ruky a posléze schovám do kapes. "měli bysme jít, maminka bude určitě na nás čekat" řeknu směrem k Eevee. "Tak pojď jdeme. Usměju se na ní "Tak ahoj strýčku" rozloučím se s ním a spolu se svým prvním pokémonem se rozejdeme domů.
A tak se Kelly spolu se svou Eevee vydali k sobě domů.

V dalším díle nás bude čekat konečně první cesta Kelly a Eevee a jejich první zápas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marry Marry | 11. července 2014 v 19:27 | Reagovat

Supéér! :3

2 elpimmo elpimmo | 12. července 2014 v 10:42 | Reagovat

Jej to je boží

3 elpimmo elpimmo | 13. července 2014 v 10:41 | Reagovat

Bude další??

4 Kelly95 Kelly95 | E-mail | Web | 13. července 2014 v 13:25 | Reagovat

[3]: Jo bude, ale až ho napíšu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama